Yin jooga kui praktika toetub taoistlikule konseptsioonile yingist ja yangist, vastandlikest kuid üksteist täiendavatest printsiipidest looduses. Yin jooga kuulub Hatha jooga traditsiooni ning on mõjutatud nii India joogast, Hiina taoistlikest praktikatest kui lääne teadusest suunaga mõjutada meie tervist.

Yin jooga on aeglase tempoga joogastiil ning poosid ehk asanad on hoitud pikemalt, 3-5 min. või kauem, võimaldades nii kehal kui meelel sügavalt lõdvestuda. Yin jooga poosidega survestatakse mõõdukalt sidekude, kõõluseid, liigeseid ning fastsiate võrgustikku eesmärgiga suurendada liigeste liikuvust ning stimuleerida nende paindlikkust, parandada verevarustust ning ainevahetust. Yin joogale on iseloomulik pigem meditatiivne kui aktiivne seisund, on heaks praktikaks sisemise vaikuse tabamisel.

Alkeemiline taoism keskendub mõlema, nii ying kui yang aspekti stimulatsioonile ja tasakaalustamisele. Et ühendada ying ja yang aspekt, peame me kõrvaldama kõik energiablokeeringud kogu kehas. Tähtis osa energiate stimulatsioonil on hingamisel. Yin jooga aeglasem ja pehmem hingamine stimuleerib meie sisemisi energiaid. Samuti alustame me igat praktikat Pranayama hingamisharjutustega.

Yin jooga sobib igas eas ning kehatüübiga inimesele, ei eelda varasemat joogapraktika kogemust. Võimalikud nii era-, grupi kui sõbragrupi tunnid, samuti on võimalikud nii hommikused, kui õhtused ajad. Proovitund on tasuta.

Joogamatid kohapeal olemas.